Látkové čelenky


tutu, čelenka, motýlek

 

Čelenka je skvělý módní doplněk, který dokáže úžasně ozdobit či doplnit váš účes.

A to při jakékoliv speciální příležitosti jako je svatba, oslava, party, rande, nebo vám prostě v jednoduchém provedení pomůže zkrotit vlasy, když se vám zrovna nechce je škrtit v culíku. Je velmi praktickou pomůckou pro sport a oceníte je především při úpravě vlásků vašich dětí.

 

latkove čelenky 8

 

Čelenka je od pradávna součástí našich oděvů a její původní praktický účel byl zachytit vlasy, aby nepadaly do očí. Esteticky pak vkusně dotvářela celkový efekt dámských či dívčích šatů. Prapůvod nacházíme již v pravěku, velmi oblíbené pak byly jednoduché čelenky v éře antiky a renesance.

 

vintage čelenka

 

Některá období si na ně však příliš nepotrpěla, jako například baroko a rokoko, tehdy je vytlačily okázalé paruky, ale čelenky se na scénu opět vrátily a nastálo se drží v oblibě od 50. let 20. století. Velmi dobře je známe také jako nedílnou součást zdobných a barevných krojů indiánských kmenů, dále v různých východních a afrických kulturách najdeme čelenky obřadní a často zdobily hlavy významných osobností, kde čelenka byla jedním ze znaků, které vypovídaly o postavení dané osoby. Vždyť i taková královská koruna dozajista vychází z této podstaty.

 

látkové čelenky máma a já

 

V dnešní době existuje nepřeberně mnoho druhů čelenek, mohou být látkové, šátkové, plastové, pružné, krajkové, ručně vyšívané, zdobené kamínky či korálky atd. Všechny typy pro Vás mohu na zakázku vyrobit. Podívejte se na ukázky mých prací v sekci Sponky a čelenky.

 

latkove čelenky 2 latkove čelenky 5 latkove čelenky 6

 

Hitem letošního léta jsou ovšem čelenky látkové. Jsou velmi oblíbené mezi mladými děvčaty a maminky zdobí vlásky dětem v roztomilém retro stylu. Tato ozdoba účesu navíc krásně sluší i krátkovláskám 😉

 

latkove čelenky 10 latkove čelenky 12 latkove čelenky 17

 

♥ Inspirujte se mými výrobky a napište mi, velmi ráda pro vás vyrobím čelenky na míru.

Oživte si léto, tyto čelenky budou dozajista slušet i vám a vašim dcerkám! ♥