Ledové království – Frozen


Čelenka Frozen sponky do vlasů Elsa čelenka Elsa a Annačelenka Elsa vločka

 

Pohádka Ledové království. Fenomén dnešních dnů. Děti po celém světě jej milují a po dlouhé době se nějaké princezně podařilo prorazit mezi klasické Disneyho pohádkové krásky, jako jsou Popelka, Růženka, Sněhurka a Ariel. Elsa prostě frčí. A to už několik let. Najdete ji dnes všude. Mává na nás z výkladů papírnictví, domácích potřeb, vidíme ji v drogeriích, dokonce i v potravinách se na nás sestry culí z oplatků, nejprodávanější školní potřeby pro dívky jsou samozřejmě Frozen, o oblečení ani nemluvě. Čím příběh tolik uchvátil malé i velké diváky? Samotný příběh je krásný, vtipný a navíc vizuálně mistrovsky propracovaný a díky překrásným písničkám převyšuje ostatní.

Nechejte se inspirovat touto překrásnou pohádkou ♥

♥ Kostým Elsy patří momentálně mezi děvčaty k nejoblíbenějším!

 

šaty modré tylové šaty princezna Elsa

 

Film Ledové království je nejvýdělečnějším animovaným filmem historie.

♥ Píseň „Let it Go“ získala v roce 2013 Oskara za nejlepší filmovou píseň. Je přeložena do všemožných jazyků a zpívají si ji lidé po celém světě.

 

Originál písně – Demi Lovato:

Česká verze – Monika Absolonová:

A jak zpívají dětičky:


Animační studia Walta Disneyho vytvořila snímek Ledové království, jako velkolepou dobrodružnou komedii inspirovanou pohádkou Sněhová královna z pera Hanse Christiana Andersena. Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. V příběhu je láska, napětí, vtip i dobrodružství.

Tvůrci chtěli, aby film byl současný i nadčasový. Chtěli natočit něco moderního, čemu by všichni rozuměli, a uvědomili si, že tím, kvůli čemu často vnímáme věci negativně a co ohrožuje naše vztahy, je strach. A právě strach je to, co žene i Elsu. Každá scéna ve filmu svým způsobem podporuje témata rodiny a lásky.

 

Hlavní postavy:

Anna je spíše odvážná než vznešená a občas je schopna jednat rychleji než přemýšlet. Ale je to také ta nejoptimističtější a nejstarostlivější osoba, jakou kdy můžete potkat. Touží znovu navázat vztah se svou sestrou Elsou, aby si opět byly tak blízké jako v dětství. Když Elsa nedopatřením vypustí na svět kouzelné tajemství, které království Arendelle uvrhne do věčné zimy, vydává se Anna na nebezpečné dobrodružství s cílem vše napravit. Je odhodlána zachránit jak království, tak svou rodinu. Režisérka Jennifer Lee říká: “Můžeme ji považovat za klasickou moderní dívčí hrdinku. Je silná a nebojácná – svým způsobem – ale má také své chyby. Není dokonalá a to se mi na ní líbí.”

Elsa navenek působí distingovaně, odměřeně a stroze, ale ve skutečnosti žije v neustálém strachu z mocného tajemství – narodila se se schopností vytvářet led a sníh. Je to úžasná schopnost, ale také velice nebezpečná. Elsa, kterou pronásleduje nehoda, při které svými kouzly málem zabila svou mladší sestru Annu, se od ostatních izoluje a neustále se snaží potlačovat svou stále narůstající sílu. Jak se tento úkol stává stále obtížnějším, nešťastnou náhodou vyvolá věčnou zimu, kterou není schopna zastavit. Bojí se, že se stává monstrem a že jí nikdo, dokonce ani její sestra, nedokáže pomoci. Elsa je v příběhu “sněhovou královnou” – snadno bychom ji mohli vnímat jako padoucha, ale tím ona není. Je to velice komplikovaná, smutná a nepochopená osoba. Dokonce opustí domov, aby nemohla ublížit druhým, a výměnou za to nachází osvobození v tom, že konečně může být sama sebou.

Olaf představuje čistou nevinnost a dětskou radost. Je legrační přesně tak, jak dokáží být legrační děti. Je zcela nedotčený okolním světem. Není zatížený žádnými dilematy o strachu a lásce. Je ztělesněním bezelstné lásky.

Kristoff je skutečný muž divočiny. Žije vysoko v horách, kde sbírá led a prodává ho do Arendelle. Je to poněkud neotesaný, silný a přímočarý člověk, který se řídí vlastními pravidly. Může působit jako samotář, ale po svém boku má vždy věrného přítele – soba. Je to prostě jenom obyčejný chlap, trochu neupravený a špinavý, ale na dobrodružné výpravě, by jste ho rozhodně chtěli mít po boku.

Sob se srdcem labradora. To je Sven, Kristoffův věrný přítel, který mu tahá saně a ztělesňuje také jeho svědomí. Stará se o to, aby jeho lidský přítel byl stále tím spolehlivým člověkem, kterého zná a má rád, a činí tak bez jediného slůvka. Ke zdůraznění pointy mu obvykle stačí pár odfrknutí.

 

Čelenka Elsa  dfff (1)