Námořnický styl


čelenka modrobílá

 

Inspirujte se, nechte se unášet na vlně léta a ozdobte se po námořnicku

 

Námořnický styl je nesmrtelný! Ano a hlavním důvodem bude zřejmě to, že sluší opravdu každému, bez ohledu na věk, postavu, barvu pleti či vlasů. S modro, bílo, červenou kombinací v podstatě nemůžete šlápnout vedle, vždy budete vypadat svěže a trendy. Sluším malým slečnám, maminkám, decentním dámám, ale i klukům a chlapům. Zaleží jen na Vás, jak tento styl pojmete, zda sportovně, hravě či elegantně.

 

čelenka námořnická čelenky námořnické

 

Námořnický vzor se už dávno neobjevuje pouze na tričkách! Skvěle vypadají i pruhované šaty, saka, košile, plavky, boty a doplňky. A není to vždy jen o proužcích. Stačí zkombinovat základní námořnické barvy na kusech oblečení a doplňcích a elegantní verze je na světě. Červená, modrá, bílá, pruhy, mašle, puntíky, uzly i kotvičky, motivy lodiček či racků, to vše už k jaru a létu prostě neodmyslitelně patří stejně jako slunce, voda a dobrá nálada.

 

sponky námořnické čelenka modré květy

sponky čelenka puntíky

 

Do širšího povědomí přivedla pruhy legendární módní ikona Coco Chanel, která v roce 1917 svým zákazníkům začala nabízet trička s horizontálními pruhy. Pruhované tričko bylo původně pracovním oděvem námořníků, od nich si jej vypůjčili rybáři a u těch se následně inspirovala Coco Chanel. Ta si rybářské triko pořídila, oblékla k němu pánské kalhoty a pozdvižení bylo na světě. Další výraznou osobností, která nedá na pruhy dopustit, je módní návrhář Jean-Paul Gaultier. Ten miloval pruhy už jako malý kluk, a proto se námořnický styl odráží ve všech jeho kolekcích již od 80. let.

 

coco chanel tričko

 

O proslavení proužků se později postaraly hvězdy jako Audray Hepburn, Brigitte Bardot, Pablo Picasso, James Dean a další. A pruhované triko je dodnes jedním ze základních kousků šatníku.

 

pruhované tričko Audrey pruhované tričko James pruhované šaty Merilyn


Po módních návrhářích si námořnický styl oblíbili také interiérový designéři a návrháři bytových doplňků. V oblibě jsou tapety, polštářky, koberce, obrázky na zeď atd. Tento trend je stále oblíbenější a není se vůbec čemu divit, můžeme si těmito drobnostmi přinést kousek léta a dovolenkové nálady i do svých domovů a zahrad.


pokoj terasa námořnicky námořnický pokojík

 


 

Přeji Vám překrásné léto! ♥