Předvánoční čas


predvanocni-cas-2

 

♥ Doplňky na Vánoce ♥

Při psaní tohoto článku jsem si opět připomněla, co mám na Vánocích nejraději. Je to právě tento předvánoční čas příprav a těšení se. Čas provoněný cukrovím a ohněm, prosvětlený svíčkami a vánočními světýlky. Neuklízím a nešílím z dárků. Dobře, přiznávám se, občas ano, ale statečně s tím bojuji. Dobře pomáhá třeba hrnek punče nebo voňavého vánočního čaje. Pohoda především ♥

 

vanocni-celenka-7 vanocni-celenka vanocni-celenka-5

 

Vzpomeňte si, co jste měli na Vánocích nejraději jako děti. Já když pominu dárky, což je až ta poslední kapka, tak prostě spousta cukroví a ještě víc pohádek a takové to teplo domova při dlouhých adventních večerech, které asi umocňovala maminčina výzdoba, svíčky a vůně jehličí z natrhaných větviček. Je to škoda, mít tohle všechno jen na pár dní, a tak jsem doma zavedla občasné malé pečení už od listopadu a cukroví baštíme celý měsíc, žádné škatulkování a sušení až na Štědrý den. K tomu minimálně jednou týdně injekce sváteční nálady z vánočních pohádek, které sice už známe všichni zpaměti, ale pořád bezvadně fungují. Výzdoba se nám každoročně rozrůstá o nějaké to nové světýlko, svícen nebo andílka, i když už je pomalu není kam dávat.

Kromě zdobení domů, bytů a zahrádek patří k Vánocům i strojení nás samotných. Děti chtějí být krásné na besídkách, pro Mikuláše a koneckonců i při pečení cukroví se hodí nějaká ta třpytivá sponečka nebo čelenka.

 

vanocni-sponky-2 vanocni-sponky

vanocni-sponky-3 vanocni-celenka-4

vanocni-celenka-10 vanocni-celenka-2

 

A co teprve až přijde na vánoční focení. Dnes už se místo klasických pohlednic často posílají vlastní přáníčka s krásnými fotografiemi dětí či celé rodiny ve vánočním duchu.

Pro tyto příležitosti Vám ráda vyrobím barevně sladěné sety dle Vašeho přání. Od vlasových doplňků, přes malovaná trička, až po tylové sukýnky nebo šaty.

 

vanocni-celenky-a-sponky-3  vanocni-celenky-a-sponky

vanocni-celenky-a-sponky-5 vanocni-celenky-a-sponky-4

 

Advent je za dveřmi a já Vám pro inspiraci připravuji také krásné adventní kalendáře, brzy se těšte.

♥ Ať už pro Vás osobně toto předvánoční období znamená cokoliv, přeji Vám ať si jej užijete a máte se rádi ♥

 

vanocni-celenka-8